ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/-ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Οι εγγραφές των μαθητών/-τριών που θα φοιτήσουν στην Α' τάξη Γυμνασίου του σχολείου μας γίνονται σύμφωνα με τον πίνακα εισακτέων μετά από τις εξετάσεις επιλογής του Ιουνίου και πραγματοποιούνται από 1 έως 8 Σεπτεμβρίου 2023 . Οι γονείς-κηδεμόνες των εισακτέων μαθητών/τριών θα πρέπει να έρθουν (με την ταυτότητά τους) σε αυτό το διάστημα στο Καλλιτεχνικό Σχολείο Γέρακα (ώρες 8.30-12.30), για να παραλάβουν το σχετικό Υπηρεσιακό Σημείωμα, το οποίο θα προσκομίσουν στο Γυμνάσιο στο οποίο έχει εγγραφεί ο μαθητής/τρια μετά την αποφοίτησή του/της από το Δημοτικό Σχολείο, προκειμένου να ολοκληρωθεί η μετεγγραφή.

Σε περίπτωση που υπάρχουν μαθητές/-τριες με μαθησιακές δυσκολίες, παρακαλούνται οι γονείς-κηδεμόνες να προσκομίσουν στο Σχολείο τις σχετικές γνωματεύσεις.

Επισημαίνουμε οτι οι γονείς/κηδεμόνες θα πρέπει να προσέλθουν πρώτα στο σχολείο μας

και μετά στα Γυμνάσια όπου έχουν εγγραφεί οι μαθητές/-τριες.