Συμμετοχές μαθητών/ μαθητριών του σχολείου μας στο 1o Διαδικτυακό Μαθηματικό Μαθητικό Φεστιβάλ

Στο πλαίσιο του 1ου Διαδικτυακού Μαθηματικού Φεστιβάλ για μαθητές/τριες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, για το σχολικό έτος 2020-21, μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας συμμετείχαν με τις δημιουργίες τους σε μορφή βίντεο και θέμα τη σύνδεση Μαθηματικών και Τέχνης. Εκτός των συμμετοχών αυτών, το σχολείο μας είχε διακρίσεις στο διαγωνισμό επίλυσης γρίφων που πραγματοποιήθηκε.

Το Φεστιβάλ διοργάνωσε ο συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Μαθηματικών του ΠΕΚΕΣ Θεσσαλίας κ. Κωνσταντίνος Μπουραζάνας σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Θεσσαλίας και με τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, Λάρισας και Τρικάλων.

Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: Ν. Αλεξάκου – Ε. Θαρουνιάτη

Στο διαγωνισμό επίλυσης γρίφων διακρίθηκαν οι μαθητές/τριες:

ΡΑΧΙΑΝΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΣΙΑΛΑΚΗ ΗΛΙΑΝΑ-ΧΡΥΣΗ της Αꞌ τάξης Γυμνασίου, ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ-ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ,

ΚΡΕΟΥΖΗ ΕΥΘΥΜΙΑ, ΑΚΡΙΒΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΑΝΝΑ, ΓΙΑΚΟΥΜΗ ΜΑΡΙΑ, ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΗ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ της Βꞌ τάξης Γυμνασίου,

ΑΝΑΝΙΑΔΗ ΑΘΗΝΑ, ΝΤΙΟΠ-ΓΑΛΑΤΑ ΕΛΕΝΗ, ΤΖΙΟΥΦΑ ΜΙΡΑΝΤΑ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΡΡΙΚΑ-ΑΝΔΡΙΑΝΗ της Γꞌ τάξης Γυμνασίου.