Εικαστική παρέμβαση στο Δημοτικό Ν. Πεντέλης

Ένα βροχερό Σάββατο στις 10 Νοεμβρίου 2012, μια παρέα αποτελούμενη από μαθητές/τριες του Καλλιτεχνικού Σχολείου Γέρακα, παιδιά του Λυκείου και καθηγητές,  ανέλαβαν να αλλάξουν την εμφάνιση του τοίχου εισόδου στο Δημοτικό Σχολείο Νέας Πεντέλης.

Αρχικά σχεδίασαν τα μέρη της 16 μέτρων τοιχογραφίας και στη συνέχεια ζωγράφισαν.

Παρότι κάποιες στιγμές ψιλόβρεχε με αναλλοίωτο κέφι ολοκλήρωσαν το στόχο τους, να βελτιώσουν τον σχολικό περίγυρο, να ασκηθούν σε εργασία για μεγάλη επιφάνεια, αλλά και να ενθαρρύνουν τους μικρότερους φίλους προς τις καλλιτεχνικές δραστηριότητες.

Μαθητές και δάσκαλοι επί το έργον...

Ως κάτοικος της Αθήνας, συνιστώ να επισκεφθείτε τον ιστότοπο του καζίνο Stake κατά το βράδυ για μια ευχάριστη εμπειρία παιχνιδιού. Λεπτομέρειες