Σύνδεσμοι ΥΠΑΙΘ

Διαλέξεις - Συζητήσεις

Διακρίσεις

Συμμετοχή του σχολείου μας στο 1ο Μαθητικό Συνέδριο Αν. Αττικής

Το σχολείο μας συμμετείχε στο 1ο Μαθητικό Συνέδριο Αν. Αττικής με 4 παρουσιάσεις:

"Στον τοίχο γράφεται η δική μας ιστορία" (Μ. Γκουντής και Κ. Ζαρκάδας)

"Τέχνη - Από τον Άνθρωπο στην Α.Ι." (Π.Γεωργίου, Ρ. Σαριάτ και Φ. Χριστονάση)

"Παίζοντας με τη Λογοτεχνία: Μια ψηφιακή δραματοποίηση με έμπνευση το μυθιστόρημα «Fahrenheit 451" (Αθανασούλη Αριάδνη, Αλεξανδράκης Φαίδων, Γεωργιάδου Μαργαρίτα, Γεωργανταμιλή Μαριτίνη, Θεοχαρίδη Κωνσταντίνα, Καλύβας Άγγελος, Καραμάνη Ειρήνη, Κυριακόπουλος Άγγελος, Λούζη Φαίδρα, Μπακιρτζή Χρύσα, Παπανδρικόπουλος Ιωάννης, Ράπτη Ίριδα, Σταματοπούλου Έβιλυ, Τόσκα Μαρκέλλα, Τσιώτας Φώτης, Χασούρη Μαργαρίτα, Ψαριώτης Κίλλουα)

"‘Η ποίηση του Ομήρου ταξιδεύει διαχρονικά στους αιώνες: εμπνέει τους μεγάλους Έλληνες ποιητές Κ. Καβάφη, Γ. Ρίτσο, χρωματίζει τα πινέλα διάσημων ζωγράφων και αναπλάθεται δημιουργικά μέσα από τη ματιά των μαθητών του Καλλιτεχνικού Γυμνασίου Γέρακα" (Ψαριανού Αναστασία, Ακριβοπούλου Ολυμπία, Πετρίτη Ελευθερία , Παπανικολάου Βαλεντίνα, Μπέσυ Βάλια, Λεωτσάκου Μάιρα, Κατσικαλή Έφη, Σουρή  Εβελίνα)