"ΣΧΟΛΕΙΑ -ΠΡΕΣΒΕΙΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ"

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Σχολεία - Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου», το Καλλιτεχνικό  Σχολείο Γέρακα με υπεύθυνες καθηγήτριες τις Όλγα Γιαννοπούλου και Τερψιχόρη Γιαννοπούλου , υλοποίησε την Τετάρτη 29/11/2017 στο χώρο του σχολείου εκδήλωση με τίτλο «ΝΕΟΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩΦΛΙ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ: ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ,ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ, ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ».

Η εκδήλωση περιελάμβανε παρουσιάσεις και δρώμενα από μαθητές Λυκείου  και ομιλίες  από : τον κ. Αντωνακόπουλο,επικεφαλής του γραφείου του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στην Ελλάδα, την κα Παπαδημητρίου , προϊσταμένη Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και τον κ. Σακελλαριάδη, καθηγητή  Φιλοσοφίας στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων.

Στην εκδήλωση παρευρέθησαν ο Προϊστάμενος Διεύθυνσης Ανατολικής Αττικής κ. Καπέλλας, ο Αντιδήμαρχος παιδείας του Δήμου Παλλήνης κ. Μπαξεβάνης, ο πρόεδρος της Δ/θμιας σχολικής επιτροπής του Δήμου Παλλήνης καθώς επίσης και διευθυντές σχολείων της Διεύθυνσης.