Τιμητική διάκριση από την " Ύπατη αρμοστεία του ΟΗΕ

Το Σάββατο , 9/11/2013, το σχολείο μας τιμήθηκε σε ειδική τελετή βράβευσης για τη συμμετοχή του στο 18ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό της Ύπατης αρμοστείας του ΟΗΕ με θέμα το ρατσισμό και τίτλο "Η σιωπή είναι ανοχή;"

Η διάκριση αφορά  στο Θεατρικό Δρώμενο με μάσκες "Ο σιωπηλός μάρτυρας" Κατηγορία Βίντεο.

Το Διαγωνισμό διοργανώνει η Επιτροπή Ευαισθητοποίησης των Νέων την οποία αποτελούν το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, η Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς, η Ομοσπονδία Λειτουργών Μέσης Εκπαίδευσης - ΚΕ.ΜΕ.ΤΕ., η Διδασκαλική Ομοσπονδία Ελλάδας - Ι.Π.Ε.Μ, η Πανελλήνια Ένωση Φιλολόγων, η Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών Πολιτιστικών Θεμάτων, το Κέντρο Διαπολιτισμικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Αθηνών, το Ίδρυμα Μαραγκοπούλου για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, το Ελληνικό Συμβούλιο για τους Πρόσφυγες και η Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες.

ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ:  ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΥΛΩΝΗΣ -ΜΑΡΙΑ ΛΑΦΗ (ΠΕ18.41)

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΑΣΚΑΣ: ΚΩΝ/ΝΑ ΜΠΟΛΙΕΡΑΚΗ-ΜΑΡΙΝΑ ΜΑΡΑΒΕΛΑΚΗ (ΠΕ08)

**********

Το σχολείο μας έχει λάβει παρόμοια διάκριση και το 2011 με τη συμμετοχή των μαθητών Α. Κακλαμάνη,  Μ. Πλάκα - Καραπέτη και Ο. Αυγέα - Γιαννόπουλου